Witam pani Małgosiu!

Piszę do pani po przeczytaniu Pani książki „Dotyk serca”, która bardzo mi się podobała. Znalazłam wiele elementów podobnych do mojego życia. Dla mnie rodzina zawsze była najważniejsza, dlatego gdy się spostrzegłam, że wybrałam nieodpowiedniego mężczyznę na męża (trzy miesiące po ślubie) byłam bardzo rozczarowana i nie potrafiłam w tym związku funkcjonować. Zakończyłam go dopiero po 22 latach, kiedy moje dzieci wyprowadziły się z domu.

 

Czasami miewam sny, które się sprawdzają. W moim życiu był mężczyzna, w którym byłam bardzo zakochana, ale nie umieliśmy się porozumieć. Myślałam, że uda mi się zapomnieć i starałam się o nim nie myśleć. Po 23 latach przyśnił mi się było mi wtedy bardzo ciężko. Nie potrafiłam już funkcjonować z moim mężem. W śnie przyszedł do mnie i mnie pocałował, a ja czułam jakbym się w niego wtapiała. Po tym śnie poczułam się silniejsza i podjęłam decyzję o rozwodzie. To była dobra decyzja i nie żałuję jej. Czuję się o wiele spokojniejsza i jest mi dobrze, ale cały czas myślę o nim. Dowiedziałam się, że się rozwiódł jeszcze wcześniej niż ja i postanowiłam do niego napisać. Nie odpowiedział na mój list. Przyśnił mi się – Wchodzę do dużego budynku i idę po wysokich schodach, kiedy dochodzę na szczyt Darek schodzi. Poznaje mnie obejmuje i mówi, że musimy się spotkać, ale się budzę i nie wiem, co dalej. Upłynęło parę miesięcy nie odpisuje nie wiem, co myśleć. Nie potrafię zapomnieć. Proszę mi pomóc. Modlę się, myślę pozytywnie, ale jego cały czas mam w głowie.

Pozdrawiam Bożena

 

Witaj Bożena!

Nie jestem pewna czy moja odpowiedź Ci się spodoba. Nie jestem wróżką, więc nie będę prorokować, kiedy i czy w ogóle się spotkacie. Na jedną sprawę jednak zwróciłam uwagę. Dotyczy to Twojej postawy w stosunku do obydwu mężczyzn, męża i Darka. Jeśli uważnie czytałaś moją książkę i to, co piszę na stronie to zapewne wiesz, że za powodzenie i sukces w związku zawsze odpowiedzialne są dwie strony Twoje sformułowanie„wybrałam nieodpowiedniego mężczyznę na męża (trzy miesiące po ślubie) byłam bardzo rozczarowana i nie potrafiłam w tym związku funkcjonować” mówi o tym, że nie bierzesz odpowiedzialności, ani za swój wybór, ani za funkcjonowanie w małżeństwie. Przekreśliłaś go po trzech miesiącach, oceniłaś i w ten sposób nie dałaś Wam szansy na szczęśliwe pożycie. Byłaś rozczarowana, co świadczy o tym, że miałaś oczekiwania, których nie spełniał.

Oczekiwania zawsze rodzą rozczarowania, jak zapewne wiesz i dotyczy to każdego aspektu życia. Zwracam Ci również uwagę na to, że nasi bliscy, a partner w szczególności są naszym lustrem i pokazują nam cechy, które mamy w sobie.  Nie piszesz, jaka była Twoja intencja, gdy wychodziłaś za mąż, czy go kochałaś czy chciałaś przy tej okazji osiągnąć inne cele. Cokolwiek to nie znaczy warto żebyś cofnęła się uczuciowo do tamtych czasów 22 lat i dokładnie, na spokojnie się nad tym zastanowiła. Nigdy nie jest tak, że wybieramy kogoś przez przypadek czy pomyłkę. ( Podobne przyciąga podobne i na poziomie wzorców się spotkaliście). Czy zauważyłaś podobieństwa i analogie dziejące się w Waszym życiu?   Wybór męża był najlepszym dla Ciebie wyborem, bo dzięki niemu poznawałaś siebie i przerabiałaś swoją życiową lekcję pokory, akceptacji i zgody na to, co jest, itd. Rozstałaś się, bo widocznie Wasz czas nauki minął. Teraz potrzebujesz wyciągnąć z tego dla siebie naukę. Szkoda by było zmarnować to 22 letnie doświadczenie i nie zrozumieć wniosków.
 
Czy Darek był pierwszym Twoim mężczyzną? To mogłoby wskazywać na duże połączenie energetyczne między wami i przywiązanie do niego. Twoje sny również na to wskazują. Zwróć jednak uwagę, że we śnie Ty wchodziłaś, a on schodził po schodach. Obiecał wprawdzie spotkanie, ale jest ono możliwe jedynie, gdy będziecie na tym samym poziomie wibracji, a tu widoczny jest rozdźwięk.

Ponieważ pytasz,- poradzę Ci. Uporządkuj relację z byłym mężem, zrozum go, zaakceptuj, co było między Wami i przebacz sobie, że go odtrąciłaś, nie szanowałaś, porównywałaś i tak dalej. Sama w głębi serca wiesz najlepiej jak było.  Rozstań się z nim w miłości dla siebie, dla niego i dla Waszych dzieci by nie musiały powtarzać Waszej historii.  Dopiero wtedy będziesz gotowa na nowy związek. Taki proces możesz przeprowadzić w wyobraźni. Potem przeniesie się to na realne życie i to będzie pierwszy krok do Twojej przemiany.

Przeanalizuj, co takiego było w Tobie, że nie potrafiłaś się porozumieć z Darkiem.  Nie patrz na niego, nie osądzaj, patrz tylko i wyłącznie na siebie, swoje intencje i uczucia. To ważny mężczyzna w Twoim życiu. Ten związek również trzeba uzdrowić. Dziś zachowujesz się wobec niego jak wampir energetyczny, ciagniesz z tego wspomnienia energie i go osłabiasz. Bycie ofiarą zawsze ma takie konsekwencje.  Odpuść wszelkie oczekiwania względem niego, modlitwy i wymuszenia. Musi się czuć wolny w swoim ewentualnym wyborze. Niech kieruje Tobą jedynie czysta bezwarunkowa miłość do wszystkich ludzi, a wtedy i dopiero wtedy, wszystko może się zdarzyć.  Kto wie?

Z miłością Małgosia

Ps. Zapraszam Cię oczywiście na najbliższe warsztaty o uwalnianiu wzorców byś mogła się całkowicie oczyścić i otworzyć na miłość.