Czasami przychodzą do mnie ludzie z pytaniami typu: Nie potrafię podjąć decyzji, bo on mówi, że mnie kocha, ale źle mnie traktuje i o wszystko ma pretensje.   „Nie wiem czy się zdecydować, bo ona jest chorobliwie zazdrosna, a ja potrzebuję wolności, choć myślę, że ją kocham”, Mama mówi, że to wartościowy chłopak i że będzie mi z nim dobrze, ale ja nie wiem.”?

Jeśli przyjrzymy się tym pytaniom to zauważymy, że płyną one z umysłu ego, a pytający nie mają kontaktu ze swoją duszą, bo nie słyszą jej odpowiedzi.

Odpowiedź płynąca z serca i duszy jest oczywista dla wszystkich poza zainteresowanymi. Wszystkie pytania zawierają w sobie element kalkulacji pod hasłem „ czy mi się to opłaci”.  Taka postawa nie ma nic wspólnego ze szczęśliwym związkiem, z miłością i spełnionym życiem. Kierują pytania z lęku i obawy, bo boją się, że zostaną sami, albo, że nie spotkają nikogo innego lub nie spełnią oczekiwań rodziny.

Na warsztatach Cud Świadomych Związków zapoznaje uczestników z różnymi poziomami świadomości i każdy może samodzielnie rozpoznać, jakie uczucia nim kierują i na jakim poziomie świadomości funkcjonuje. Taka wiedza i osobiste sprawdzenie ( doświadczenie) sposobu swojego rozumowania pozwala na dokonanie w sobie przemiany, która otwiera na miłość, zaufanie i intuicję.

Istotą tego spotkania jest poznanie siebie i rozpoznanie powiązań miedzy Ciałem Umysłem i Duchem, stąd słowo CUD w tytule.  Każdy z tych obszarów, gdy umiemy to odczytać pokazuje nam, co się z nami aktualnie dzieje i w którą stronę zmierzamy. Analogie zdarzeń życiowych zaś wskazują na nierozwiązane problemy. Powtarzanie pewnych wzorców i schematów w rodzie, rodzinie i przez nas samych odkrywa przed nami, czym potrzebujemy się zająć i jak rozwiązać czasami wielopokoleniowe problemy.

Nie jesteśmy jedynie ciałem, ani umysłem ego, ale w tym wymiarze jednością ciała, umysłu i duszy, która jest wieczna i połączona z Bogiem ( Duchem).

Kiedy stajemy się uważni i obecni, uwalniamy od lęków i presji otoczenia, wprowadzamy porządek w swoje życie, możemy dokonywać świadomych wyborów jedynie w oparciu o własne odczucia ( Dusza mieszka w sercu i komunikuje się z nami poprzez radość, smutek czy ból fizyczny).

Wzrost naszej świadomości i uwolnienie od ograniczających przekonań ( na poziomie umysłu), pozwoli każdemu na dokonanie świadomego wyboru. Tu na ziemi mamy wolną wolę i potrzebujemy jedynie odpowiedzialnie z niej korzystać, to znaczy przewidywać, jakie będą konsekwencje naszej decyzji

Z punktu widzenia duszy, każda droga jest dobra tylko prowadzi nas w inne miejsca i dostarcza innych doświadczeń i wiedzy. Jeśli jesteś w Polsce centralnej możesz się wybrać na północ i gdy będziesz wytrwały z pewnością dotrzesz do morza, jeśli wybierzesz drogę na południe napotkasz góry, itd. Tylko innych wrażeń i przeżyć doświadczysz i czego innego się po drodze nauczysz. Jeśli zdecydujesz się na wybór partnera za namową mamy, to być może przeżyjesz spokojnie i bezpiecznie swoje życie, ale nie poznasz miłości, za którą będziesz tęsknić całe wcielenie. Jeśli już dziś obawiasz się zazdrości ze strony kobiety, a utrzymasz tę relację w niezmienionej formie to prawdopodobnie zgotujesz sobie los uwięzionego i zniewolonego w rodzinnym gnieździe, lub zbuntowanego i oddalonego od małżonki.

O takich i innych dylematach będzie to spotkanie, które pozwoli każdemu zbliżyć się do siebie samego, swojej duszy i usłyszeć bicie i język własnego serca.  Na zajęciach zainicjujesz proces otwierania się na miłość do siebie samego, i uwalniania się od ograniczających wzorców, a drugiego dnia pozwolisz się poprowadzić własnej duszy (ustawienia wg Berta Hellingera.) by uzdrowić siebie i pozwolić płynąć miłości od przodków.

Zapraszam Małgorzata Przygońska