Jestem ze swoim facetem już dwa lata. Jestem w nim bardzo zakochana, on
również mówi mi, że mnie kocha, ale mam wrażenie, że za bardzo interesuje się
innymi kobietami… Ja jestem atrakcyjną, 24 letnią blondynką (on jest
starszy ode mnie o 8 lat)

Jestem ze swoim facetem już dwa lata. Jestem w nim bardzo zakochana, on
również mówi mi, że mnie kocha, ale mam wrażenie, że za bardzo interesuje się
innymi kobietami… Ja jestem atrakcyjną, 24 letnią blondynką (on jest
starszy ode mnie o 8 lat)
i jest już po związku małżeńskim. Zauważyłam, że
bardzo zwraca uwagę na inne kobiety, czy to na ulicy czy gdy oglądamy
telewizję. Zastanawiam się czy to ma jakieś znaczenie dla naszego związku,
bo on sam twierdzi, że „tylko patrzy” i że jest to niegroźne. Proszę o
poradę.

Magda

Droga Magdo!

Pytasz czy zachowanie partnera ma znaczenie dla Waszego związku, jeśli zadajesz to pytanie z pewnością tak. Jeśli czujesz się z tym źle, porozmawiaj o tym z partnerem i powiedź mu wyraźnie o Swoich odczuciach.

Mężczyźni to wzrokowcy, jeśli patrzy na inne kobiety wcale nie jest to równoznaczne, że chciałby z którąś z nich być.
Panowie lubią czuć wysoki poziom adrenaliny, czasami uprawiają sporty ekstremalne, spełniają się w pracy, a często szukają takich bodźców w ponętnych spojrzeniach kobiet, są wtedy podekscytowani i szczęśliwi.

Sama odpowiedź Sobie na pytanie, o czym świadczy to w Waszym związku, na czym został on oparty, na jakich wartościach opiera się Wasza relacja. Jeśli na wartościach fizycznych, być może 2 lata to już na tyle długo, iż partner szuka zewnętrznych bodźców, które go stymulują np.. do działania.
Zastanów się też, czym go przyciągnęłaś czy przypadkiem nie odczuwasz niepewności w związku z tym faktem ?
Jest w Twoim liście wiele aspektów, które świadczą o Twojej niepewności i braku zaufania do partnera. Nazywanie go swoim facetem świadczy o nieco przedmiotowym traktowaniu mężczyzny, brak też spójności w uczuciach, piszesz ja jestem zakochana, a on twierdzi, mówi mi, że mnie kocha, być może brak między Wami porozumienia i płaszczyzny do budowania trwałych relacji opartych na walorach wewnętrznych, które zapewne oboje posiadacie, wspólnych pasji i zainteresowań.
Potrzebujesz potwierdzenia własnej atrakcyjności, z zewnątrz i czujesz się zdezorientowana, gdy Twój partner dostrzega piękno w innych kobietach, a nie tylko w Tobie. Ważny jest też wątek, o którym mało piszesz, że jest to mężczyzna, który ma już za sobą przeszłość, to może również powodować niepewność, co do trwałości Waszego uczucia. Wiele można by tu jeszcze napisać, ale oparte to będzie na wnioskach wynikających, z krótkiego listu, a nie na faktycznej możliwości poznania Waszych wzajemnych relacji.
Pamiętaj jednak,
Tym, czym przyciągasz, tego się boisz.
Zapraszam Was razem na Cud Świadomych Związków w grudniu, warto budować relacje oparte na świadomych zachowaniach.

Jeśli świadomie kierujesz związkiem łatwiej jest dostrzec to, co wartościowe w drugiej osobie, wzajemnie się inspirować i rozwijać. Związek, w którym panuje wolność jest pełen pozytywnej energii, a partnerstwo pozwala dzielić się życiem codziennym, uczestniczyć w nim wspólnie i tworzyć z radością wzajemną przestrzeń dla Siebie.
W takim związku dbanie o Siebie jest przejawem świadomości i pełnej akceptacji, bez oczekiwań, poświęcania się czy pretensji.
 
Z miłością Małgosia