Tekst: Małgorzata Przygońska

 

Uświadom sobie, że to co dana osoba zrobiła było dla niej „jedynie dostępnym”  w tym momencie „najlepszym” ze znanych jej sposobów reagowania. (Zachowanie, słowa, gesty, były na jego( jej) ówczesnym etapie rozwoju emocjonalnego, psychicznego i duchowego.)

 

Zauważ, że ta osoba czyniła to z najniższych pobudek, z miejsca, w którym  przebywała: Własnego wstydu, poczucia winy, lęku czy chęci rozładowania złości i agresji. To wszystko są najniższe poziomy wibracji, a ona wówczas na nich funkcjonowała.

 

Uświadom to sobie, zobacz i zrozum, że będąc tak nisko nie można się inaczej zachowywać
Zastanów się też nad stwierdzeniem.

  

Nie ma niewinnych ofiar. Uświadom sobie swój ówczesny stan, emocje, słowa, itd., a spostrzeżesz, że to co się wydarzyło w jakiś nieznany Ci jeszcze, bo nieuświadomiony sposób przyciągnąłeś(aś) do siebie poprzez: lęk i obawy, że mogą się wydarzyć. We wszechświecie panuje równowaga. Jeśli  bałeś(aś) się czegoś, to właśnie doświadczenie przyciągnąłeś do swojego życia, ponieważ na nim skupiałeś(aś)energię i uwagę. 
Wybaczając komuś pamiętaj również o sobie.


Osoba, której chcesz wybaczyć nie musi wiedzieć, że to czynisz, nie ma też znaczenia czy utrzymujesz z nią kontakt i czy żyje. Po wybaczeniu Wasze relacje ulegną zmianie bo poczuje jednak zmianę energetyczną, która się zadzieje między Wami. Może nawet zobaczysz namacalne tego efekty w postaci listu, telefonu, czy spotkania.

 

Za decyzją popłynie energia dla dokonania procesu wybaczania i uwolnienia się w ten sposób od traumy i przeżyć związanych z tą osobą, czy osobami. Najważniejsza jest Twoja chęć, wola i decyzja, że chcesz to zrobić.

 

Pomyśl o tym spokojnie, popatrz na wszystko co z tym związane z dystansu (tak jakbyś oglądał(ała) stary, czarnobiały film puszczony ze starego projektora na małym ekranie). Przeznacz na ten proces kilka minut lub więcej, aż w ciele i duszy poczujesz spokój i wyciszenie emocji. Możesz też wykonać ćwiczenie, które bardzo Ci polecam, a które pozwoli Ci poznać myśli i uczucia drugiej strony i dokonać wybaczenia.


Ćw. Przygotuj 2 krzesła:  jedno dla Ciebie, a drugie dla osoby, której wybaczasz.
Możesz na nim położyć kartkę z jej imieniem. Usiądź najpierw na jej miejscu i stań się nią. Możesz głośno, lub w myśli wypowiadać słowa, które ona ma Ci do powiedzenia. Daj sobie wystarczająco dużo czasu. Potem usiądź na swoim miejscu naprzeciw osoby, której wybaczasz i patrząc jej w oczy, wypowiedz głośno słowa przebaczenia i skieruj je do niej (wyobrazisz sobie,że trzymasz ją  za ręce lub podajesz dłoń na zakończenie, albo przytulacie się do siebie serdecznie.)
 

Stan ulgi i lekkości, który Cię ogarnie po wybaczeniu będzie dla Ciebie fantastyczną nagrodą.
Kiedy zapomnisz o tym wydarzeniu, to będzie znak, że „odpuściłeś(aś)”, a wtedy zaobserwujesz różne pozytywne zmiany w sobie takie jak: zdrowienie, radość, harmonię, spokój, kreowanie rzeczywistości takiej o jakiej marzysz.

 

Wybaczając sobie i innym, sam(a) wychodzisz z niskich, ciężkich wibracji i wkraczasz na poziom: akceptacji i zrozumienia, świadomości przyczyn i skutków, mądrości, która z tego płynie. 
Na tym poziomie bezwarunkowa miłość otuli Was i poczujesz, że umiesz kochać i jesteś kochany(a).

Stań się miłosierny(a). 


                                                                                           Z miłością Małgosia